ANINDA ÜYELİK

  • +90 (545) 203 31 84

İzinli SMS

İzinli veri tabanı nasıl olur?

Ticari amaçlı SMS göndermek için, mesaj göndermeden önce izin alığınız kişilerin bilgilerinden oluşan ve müşterilerinizin kendi istekleri ile otomatik olarak dahil oldukları, size özel bir veri tabanıdır.

İzinli Veri Tabanı

Ticari elektronik sms gönderme şartnamesi neleri içerir?

1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Kanu'nu doğrultusunda ticari amaçlı mesajlar, alıcılara ancak önceden onayları alınmak koşulu ile gönderilebilir. Onay yazılı ve/veya her türlü elektronik ve dijital iletişim araçları ile alınabilir. Kendisi ile iletişime geçilmesi amaçlanarak alıcı kişi yada kurumun iletişim bilgilerini vermesi durumunda, temin edilen mal veya hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay gerekmez.

Esnaf ve tacirlere önceden onay alınmadan ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

Onay nasıl alınır?

Dünyada, alıcının ilk kısa mesajdan sonra reddetme hakkı olarak tanımlanan OPT-OUT ve ilk kısa mesajda dahil, önceden izin alma şartı getiren ve OPT-IN sistemi olarak adlandırılan iki farklı düzenleme bulunmaktadır. OPT-OUT yöntemi Amerika Birleşik Devletleri ve Uzak Doğuda, OPT-IN yöntemi ise Avrupa Birliğine üye ülkelerin genelinde uygulanmaktadır. Ülkemizde, önceden izin alma yöntemi olan OPT-IN yöntemi kabul edilmiştir.

Bu sistemin istisnası olarak esnaf ve tacirlerin ticarî faaliyetlerine ilişkin haberleşme ihtiyacı gözönüne alınarak ilk kısa mesajdan sonra bunu almayı reddetme hakkı sağlayan OPT-OUT yöntemi kullanılır.

İzinli veri tabanınızı hemen oluşturabilirsiniz!

Müşterilerinizden, toplu SMS ile kolayca izin alarak firmanıza ait izinli veri tabanı oluşturmak ve izin almak istediğiniz kişilerin telefon numaralarından oluşan listenize hemen mesaj gönderin.

Not: İzinli veri tabanı hizmetimizin kullanımı ücretsizdir. Sadece sms gönderimi yapıldığında gönderilen mesajların ücreti, hesabınızdaki kredinizden eksilecektir.
WhatsApp Destek